Podcast

Wstępne Wyniki Wyborów UK

General Election UK 2024

Background
share close

Published 5th July 2024 at 01:06AM

Updated by BBC

Wstępne wyniki wyborów w UK.

O godz. 22:27 4 Lipca prezenterzy BBC Laura Kuenssberg i Clive Myrie ujawnili wynik sondażu wyjściowego, w którym przewidywali miażdżące zwycięstwo Partii Pracy z 410 mandatami.

Trudny moment dla Partii Konserwatywnej – przyznaje minister

Po wynikach sondażu konserwatywna sekretarz ds. pracy i emerytur Mel Stride powiedziała BBC Radio 4: „To bardzo trudny moment dla Partii Konserwatywnej”.

Minister Mówi, że „bardzo mu przykro”, że sondaż wyjściowy wskazuje, że wielu jego kolegów straci mandaty. Zachowując swoje miejsce, mówi: „będziemy musieli poczekać i zobaczyć”.

W środę – dzień przed wyborami – Stride trafił na pierwsze strony gazet, gdy przyznał, że według niego prawdopodobnie będzie ogromna większość Partii Pracy, skutecznie przyznając się do porażki.

Informacje BBC z 5 LIPCA 2024 podane o godzinie 01:06 są następujące

Były przywódca Partii Pracy, lord Neil Kinnock, powiedział do  Radia 4 i 5 Live: „Radujcie się, radujcie się. Jednak nawet ta radość jest zabarwiona obawą o to, co czeka nasz nowy rząd. I to jest otrzeźwiająca myśl.

Następnie powiedział.

„Zamierzam sprawić sobie wieczór czystej ekstazy i nic nie stanie na przeszkodzie. Będę śpiewać i tańczyć.

„Ale wtedy ustaną śpiewy i tańce, a zacznie się rządzenie”.

Partia Pracy Uzyskała 410 mandatów, czyli o 209 więcej niż poprzednio, zaś obecnie rządząca partia konserwatywna uzyskała tylko 131 mandatów przy czym tracąc aż 241, co okazało się jedną z największych porażek w historii tej partii.

 

From BBC NEWS: https://www.bbc.co.uk/news/live/cn09xn9je7lt#LiveReporting

 


Wstępne Wyniki Wyborów UK crew
Show episodesWstępne Wyniki Wyborów UK events


Sorry, there is nothing for the moment.

Rate it
0%