House

British Life – New Podcast

Paul St Claire Terry

Background
share close

British Life – New Podcasts

Zapoczątkowana przez Dorotę Sosnowską w listopadzie 2023r. nowa audycja pt. BRITISH LIFE (EN) i jej odpowiednik polski WYTŁUMACZ MI ANGLIĘ – ma na celu przybliżenie Angielskiej historii, zwyczajów kulturalnych i tradycji wraz z konsekwentnym wyjaśnieniem jak działa system edukacji, system prawa w UK itd.

Audycja jest emitowana w dwóch językach, ponieważ przekaz zależy od grupy docelowej. Możecie zażartować, czy jest to potrzebne Anglikom? Jak najbardziej. Ponad 36% społeczeństwa Wielkiej Brytanii nie umie dobrze czytać i pisać po angielsku (GOV Cenzus 2022), zaś jeszcze mniejszy odsetek posiada maturę (GCSE). Ponieważ społeczeństwo Wielkiej Brytanii składa się z wielu pokoleń emigrantów z całego świata, zaś połączony rynek i giełda wielu państw stanowią w niej naturalną płaszczyznę do wymiany kulturowej. Popularne uniwersytety zaludniane są studentami z całego świata.

W pierwszej emisji audycji wystąpił Paul St Claire Terry – mathematics and English tutor – zajmujący się zawodowo przygotowaniem do egzaminów GCSE (odpowiednik polskiej matury).

 

https://audio.com/polish-voice-fm-ltd-pvfm/audio/advertisement-paul-st-clare-terry

Show episodes


British Life – New Podcast charts


Full tracklistBritish Life – New Podcast eventsRate it
0%